Gezinme
Dil:

Gizlilik Politikamız

İşbu Gizlilik Politikası, kktcGaraj.com sitesine üye olan tüm kullanıcılar açısından ve yeni olan kayıt olan tüm kullanıcılar açısından kayıt oldukları kayıt tarihinden itibaren geçerlilik kazanır.

Bu Gizlilik Politikası, kişisel bilgilerinizin nasıl kullanıldığını ve ne şekilde korunduğunu göstermektedir.

Bu gizlilik politikasını okuyup kabul etmekle birlikte "Mesafeli Satış sözleşmesi, Kargo ve İade" sözleşmesi ve "Kullanıcı sözleşmesi" ni de okuyup kabul etmiş sayılmaktasınız.

İçindekiler

Kapsam
İşbu Gizlilik Politikası, kktcGaraj.com sitesi ile ilgili hizmetleri sunarken, kişisel bilgilerinizi nasıl yönettiğimizi anlatmaktadır. İşbu Gizlilik Politikası, kktcGaraj.com internet sitesi (kısaca Site olarak anılacaktır) sitesi için geçerlidir.
İştiraklerimizin, iş ortaklarımızın ve ortak girişimlerimizin gizlilik ile ilgili uygulamaları da, okumakta olduğunuz işbu Gizlilik Politikası ile benzer niteliktedir. İşbu Gizlilik Politikasını ve kktcGaraj.com kullanıcı Sözleşmesini kabul etmekle; kişisel bilgilerinizi, işbu Gizlilik Politikasında düzenlendiği şekilde, toplanmasına, saklanmasına, kullanılmasına ve açıklanmasına açıkça onay vermektesiniz. Web sitemizde yer alan bilgi, materyal ve bunların düzenlenmesi konusundaki telif hakları, kktcGaraj.com‘a aittir.

Denetim ve İşlem Yapan Taraflar
kktcGaraj.com Hizmetlerini kullanmakla;
• Serbest Liman Bölgesi PK396 Gazimağusa / KKTC adresinde mukim kktcGaraj.com'un, kişisel bilgilerinizin işlenmesinden sorumlu olduğunu
• kktcGaraj.com'un, kktcGaraj.com Kullanıcı Sözleşmesi'nde ve işbu Gizlilik Politikası'nda belirtilen hizmetleri sunabilmek amacıyla kişisel bilgilerinizi işleyebileceğini;
kabul etmektesiniz.


Kişisel Bilgilerinizin Toplanması
Siteyi kim olduğunuzu söylemeksizin veya herhangi bir kişisel bilgi vermeksizin ziyaret edebilirsiniz. Kişisel bilgilerinizi paylaşmayı seçer iseniz, artık kktcGaraj.com için anonim bir kullanıcı olmaktan çıkarsınız. Kişisel bilgilerinizi kktcGaraj.com'a sağlamayı seçmeniz halinde, bu bilgilerin kktcGaraj.com bünyesinde saklanmasına onay vermiş olursunuz.
kktcGaraj.com'un aşağıdaki belirtilen kişisel bilgilerinizi toplayabileceğini ve saklayabileceğini kabul etmektesiniz;
• Elektronik posta adresi, adres/iletişim bilgileri, kimlik numarası ve bazı hallerde (kullanılan hizmete bağlı olarak,) banka hesabı numarası gibi finansal bilgiler.Bu bilgiler fatura düzenlenmesi ve siparişlerin müşterilere ulaştırılması ve ürün tahsilatı için talep edilmektedir;
• Sitedeki faaliyetlerinize istinaden, gerçekleşen işlemlere ilişkin bilgiler (teklif verme, satın alma, satma, siteye sizin tarafınızdan oluşturulan veya sizin kullanıcı hesabınıza bağlı olan ürün veya ürün içerikler gibi);
• Kargo, fatura bilgileri veya bir ürünü satın almak veya kargo etmek için sağlamış olan diğer bilgiler;
Site üzerinden yapılan yazışmalar, geri bildirimler ve kktcGaraj.com'a gönderilen mesajlar
• Bilgisayar/donanım ve bağlantı bilgileri, sayfa görüntüleme istatistikleri, sayfaya gelen ve gidilen trafik bilgileri, ad data/reklam yayınları ile ilgili veriler, IP adresleri ve standart web log bilgisi/standart web günlüğü bilgileri dahil, Siteyi ziyaret etmenizden, kktcGaraj.com hizmetlerini kullanmanızdan, içerik ve reklamlarımız ile etkileşiminizden doğan diğer bilgiler;
• Kimliğinizi doğrulamak amacıyla veya kktcGaraj.com'un ilgili politikalarını ihlal ettiğinize dair bir şüphe doğması halinde, sizden ek bilgiler isteyebiliriz (örneğin, adres doğrulamak için kimlik numarası veya fatura gönderilmesi veya listelenen ürünün asıl sahibi olduğunuzu doğrulamak amacıyla bazı ek soruların cevaplanması);
• Demografik ve navigasyon verileri gibi diğer şirketlerden alınan bilgiler;
• Üçüncü kişilerden sağlanan ek bilgiler;


Kişisel Bilgilerinizin Kullanılması
kktcGaraj.com'un kişisel bilgileri toplamaktaki başlıca amacı, güvenli, sorunsuz, etkili ve kişiselleştirilmiş bir hizmet sağlamaktır. kktcGaraj.com'un kişisel bilgilerinizi aşağıda sayılan amaçlarla kullanabileceğini kabul etmektesiniz;
• Talep ettiğiniz kullanıcı desteğini ve hizmetleri sağlamak;
• Uyuşmazlıkları ve Sitedeki aksaklıkları çözümlemek;
• Yasaklanma ihtimali olan veya yasaklanmış işlemleri veya kanuna aykırı faaliyetleri önlemek, bulmak ve araştırmak ve kktcGaraj.com Kullanıcı Sözleşmesi'ni uygulamak;
• Hizmetleri, içerikleri ve tanıtımlarımızı kişiselleştirmek, ölçmek ve geliştirmek;
• kktcGaraj.com ve kktcGaraj.com'un grup şirketlerine ilişkin hizmetleri, hedeflenen pazarlama, hizmet güncelleştirilmeleri ve promosyon teklifleri ile ilgili tercih ettiğiniz iletişim kanalları çerçevesinde sizlere bilgiler vermek;
• Elektronik posta ile pazarlama amaçlı tanıtımlar göndermek; (Tanıtımlarının gönderilmemesi ile ilgili talimatlar gönderilen elektronik posta da yer almaktadır)
• Bilgileri doğruluğunu teyit etmek amacıyla karşılaştırmak ve bu bilgileri üçüncü kişiler ile doğrulamak.
• Bilgileriniz ödeme, ürün teslimatı amacı kullanılmaktadır.
• Bilgileriniz şirket bünyemizde, güvenli olarak korunmaktadır.
• Üyelik sisteminde amaç, aldığınız ürünün ödemesini güvenli bir şekilde yapabilmek, siparişlerinizin takibi, adres ve kişisel bilgilerinizi güncelleyebilmeniz, sepet uygulamasını kullanabilmeniz ve daha kolay bilgi almanızı kolaylaştırmaktır.
• Web Sitemiz’e girilen bilgilerin güvenliği açısından firmamız sistem ve internet altyapısı en güvenilir seviyede tutularak gerekli önlemler alınmıştır. Müşterilerimizin Web Sitemiz’e sipariş ve bilgi güncelleme amaçlı girmiş oldukları bilgiler diğer internet kullanıcıları tarafından görüntülenemez. Müşterilerimizin bizimle paylaştığı bilgilere izinsiz ulaşım, kktcGaraj.com personeli dahil olmak üzere kısıtlanmıştır.
• Web Sitemiz diğer web sitelerine link vermektedir. Gizlilik Politikamız’da yer alan taahhütlerimiz sadece web sitemiz içerisinde geçerlidir ve diğer web sitelerini kapsamamaktadır. Web Sitemiz’den link ile gidilecek diğer web sitelerindeki kullanım ile ilgili o sitelere ait gizlilik güvencesi ve kullanım şartları geçerlidir. Web sitemizden reklam, banner, içerik maksatlı veya başka bir maksat ile geçilen diğer web sitelerinin bilgi kullanımı, etik ilkeleri, gizlilik prensipleri, nitelik ve servis kalitesi ile bu sitelerde oluşabilecek herhangi bir maddi / manevi zarar ve kayıplardan kktcGaraj.com sorumlu değildir.
• kktcGaraj.com destek hizmetler almak amacıyla farklı kuruluşlarla çalışılması durumunda, bu firmaların firmamızın gizlilik standartlarına ve şartlarına uymalarını sağlayacaktır.

 

Pazarlama
kktcGaraj.com, pazarlama faaliyetlerinde kullanılması amacıyla kullanıcının açıkça bir rızası olmadığı taktirde; kişisel bilgilerinizi üçüncü kişilere satmayacak ve kiralamayacaktır. kktcGaraj.com kişisel bilgilerinizi, diğer kullanıcıların bilgileri ve diğer şirketlerden topladığımız bilgileri ile birleştirerek hizmetlerimizi, içerik ve tanıtımlarımızı geliştirmek ve kişileştirilmek amacıyla kullanabilecektir. Ayrıca kktcGaraj.com, 3. kişilerle pazarlık sonucu saptanmış pazarlama amaçlı tanıtımları gönderebilir. Pazarlama amaçlı bu tanıtımları almamak veya reklam-kişiselleştirme programında yer almak istemediğiniz takdirde, elektronik posta da yer alan talimatları izleyerek bu taleplerinizi kktcGaraj.com'a iletebilirsiniz.


Kişisel Bilgilerinizin kktcGaraj.com Tarafından Açıklanması
Kişisel bilgilerinizi, hizmetlerimizi sağlamak, yasal yükümlülükleri yerine getirmek, kktcGaraj.com kuralları ve politikalarını uygulamak, satışa sunulan ürün veya içeriğe ilişkin olarak üçüncü kişilerce ileri sürülen hak ihlali iddialarına cevap vermek veya herhangi bir kişinin hakkını veya güvenliğini korumak amaçlarıyla açıklayabiliriz.
Bunun yanında, kktcGaraj.com kişisel bilgilerinizi aşağıda sayılan taraflarla paylaşabilir;
• Sözleşmeler çerçevesinde kktcGaraj.com'un ticari faaliyetlerinin yürütülmesine yardım eden hizmet sağlayıcıları ile. (Dolandırıcılık araştırmaları, fatura tahsili, iş ortaklığı ve ödül programları, kullanıcı destek hizmetleri gibi)
• kktcGaraj.com'un, sizin veya başkaca kktcGaraj.com kullanıcılarının hukuki ve cezai sorumluluğuna yol açabilecek bir soruşturma, yasadışı faaliyet veya başkaca faaliyetler ile ilgili bilgi talebinde bulunan adli kurumlar veya diğer devlet kurumları veya üçüncü kişiler ile. Açıklayabileceğimiz bilgiler, kullanıcı kimliğiniz, kullanıcı kimliği geçmişiniz, kişisel kimlik numaranız, adınız, yaşadığınız şehir ve telefon numaranız, e-posta adresiniz, IP adresiniz, dolandırıcılık şikayetleriniz, teklif ve listeleme geçmişiniz veya ilgili görebileceğiniz diğer tüm bilgileri içerebilir.
• Hak Sahipleri Koruma Programı katılımcıları ile ilgili dolandırıcılık faaliyetlerinin soruşturulması, fikri mülkiyet hakkı ihlali, korsanlık faaliyetleri; ve gizlilik anlaşmaları veya kanunlar gereğince münhasır takdir yetkimiz ile gerekli veya uygun olduğunu düşündüğümüz başkaca yasadışı faaliyetlerin araştırılması amacıyla. Bu durumda, isim, sokak, şehir, ülke, posta kodu, telefon numarası, elektronik posta adresi ve şirket adı bilgilerini açıklayabiliriz.
• Diğer ticari kuruluşlar ile. kktcGaraj.com'u devralmayı veya kktcGaraj.com ile birleşmeyi düşünen diğer ticari kuruluşlar. (Birleşme durumunda, birleşen şirketin de bu gizlilik politikasını uygulaması istenecektir; kişisel bilgilerinizin bu gizlilik politikasından farklı bir şekilde kullanılacak olması halinde önceden bilgilendirileceksiniz.)
• kktcGaraj.com, adli veya diğer devlet kurumlarından veya 3. kişilerden geçerli bir talep gelmediği hallerde, kişisel bilgileri adli veya diğer devlet kurumlarına veya 3. kişilere açıklamayacaktır; ancak yukarıda sayılan durumlarla sınırlı olmamak üzere, gizliliğinizi korumak ve Sitede kanuna aykırı faaliyetleri gerçekleştirme teşebbüsünde bulunanları önleyebilmek amacıyla bu bilgilerin açıklanmasının veya kanuna aykırı olabilecek şüpheli işlemlerin bildirilmesinin gerekli olduğu durumlarda ve bu bildirimin muhtemel zararı veya maddi kaybı önleyeceği kanaatinde ise, bu bilgileri açıklayabilir.

 

Kişisel bilgilerin nasıl değiştirileceği veya silineceği ya da nasıl kapsam dışında kalınacağı
• Müşteri üyelik bilgilerinde değişiklik veya üyeliği silme işlemi ile birlikte, tüm bilgiler kullanıcının talebi ile gerçekleşmektedir.


Çerezler/Kurabiye
Bazı sayfalarımızda, internet sayfası akışımızı analiz etmemize, hizmetlerimizi kişiselleştirme, içerik ve reklamlarımızıın tanıtım etkinliğini ölçmemize ve güvenliğimizi geliştirmemize yardımcı olması amacıyla "çerezler" (sabit sürücünüze yerleşen küçük dosyalar) kullanmaktayız.
Çerezler hakkında bilmeniz gereken birkaç önemli husus şöyledir:
• Bazı özellikleri, yalnızca çerezlerin kullanılması halinde sunmaktayız.
• Çerezleri, sizleri belirlemek ve oturumunuzun açık kalmasını sağlamak amacıyla kullanıyoruz.
• Çoğu çerezler "oturum çerezleri" dir, yani oturumun kapatılması ile sabit sürücünüzden otomatik olarak silinmektedir.
• Çerezleri, internet tarayıcınız izin veriyor ise, her zaman reddedebilirsiniz. Ancak bu halde Sitemizdeki bazı özelliklere ulaşmanız mümkün olmayabilir.
• Sitenin belirli sayfalarında ve kontrolümüz dışında üçüncü kişilerin çerezleri ile de karşılaşmanız mümkündür. (örneğin, başkaca bir kullanıcı tarafından oluşturulan ve ürün tanıtım sayfasından link verilen bir internet sitesine girilmesi halinde, bu internet sayfasında da çerezler olabilir)

 

İstenmeyen Mesajlar, Sahte Elektronik Posta ve Casus Yazılımların Engellenmesi
kktcGaraj.com ve kullanıcılarımız tarafından istenmeyen mesajlar hoş karşılanmamaktadır. kktcGaraj.com sizinle tercihleriniz doğrultusunda iletişim kurabilecektir, bu nedenle kktcGaraj.com'daki iletişim tercihlerinizi belirlediğinizden emin olunuz. Diğer kktcGaraj.com kullanıcısını, bu kullanıcı sizden bir ürün satın almış olsa dahi, açık onayı olmaksızın, elektronik posta listenize (elektronik posta veya fiziksel posta) ekleyemeye yetkili değilsiniz. Böyle bir durumda, ilgili istenmeyen ve yanıltıcı mesajları kktcGaraj.com'a bildirebilirsiniz, kktcGaraj.com'un iletişim araçlarını kullanarak istenmeyen mesajlar veya Kullanıcı Sözleşmesi'nin ihlal edecek nitelikte içerikler gönderemezsiniz. İstenmeyen mesajlar, virüsler, elektronik dolandırıcılık (yemleme) saldırıları ve başkaca kötü niyetli faaliyetler veya kanuna aykırı ve yasaklanan içerikleri kontrol etmek amacıyla mesajları otomatik olarak kontrol etmekte ve manuel olarak filtrelemekteyiz, ancak bu iletişim araçları vasıtasıyla gönderilen mesajları kalıcı olarak saklamamaktayız. Veri tabanımızda kayıtlı olmayan elektronik posta adreslerine kktcGaraj.com aracılığı ile elektronik posta gönderdiğinizde, bu elektronik posta adresi kalıcı olarak saklamamakta veya herhangi bir pazarlama amacı ile kullanmamaktayız. Bu elektronik posta adreslerini kiralamamakta veya satmamaktayız.


Kullanıcı Hesabının Güvenliği
Şifreniz, kullanıcı hesabınızın anahtarıdır. Özgün numaralar, harfler ve özel karakterler kullanınız ve kktcGaraj.com şifrenizi hiç kimse ile paylaşmayınız. Şifrenizi veya kişisel bilgilerinizi başkalarıyla paylaşmanız halinde, hesabınız adına yapılan tüm eylemlerden sizin sorumlu olacağınızı unutmayın. Şifreniz üzerindeki kontrolünüzü kaybetmeniz, kişisel bilgileriniz üzerindeki kontrolünüzü kaybetmenize yol açabilir ve dolayısıyla sizin adınıza başkaları tarafından gerçekleştirilen ve hukuken bağlayıcı işlemlerin muhatabı olabilirsiniz. Bu nedenle şifrenizin güvenliğinin herhangi bir nedenle tehlikeye girmesi halinde, derhal kktcGaraj.com'a bildirimde bulunmalı ve şifrenizi değiştirmelisiniz.


Kişisel Bilgilerinize Erişilmesi, Kişisel Bilgilerinizin Görüntülenmesi ve Değiştirilmesi
Siteye giriş yaparak, kişisel bilgilerinizin çoğunu görebilir ve değiştirebilirsiniz. Kişisel bilgilerinizin değişmesi gerektiğinde veya bu bilgilerin doğru olmaması halinde bu bilgileri derhal güncelleştirmelisiniz. Sorunla karşılaşitığınızda kktcGaraj.com destek hattına başvurmanız halinde, mümkün olan en kısa zamanda, yaptığınız işleme göre ve yasal düzenlemelere uygun olarak hesabınız kapatılarak veya gerekli değişiklikler yapılarak kişisel bilgilerinizin güven altına alınacaktır. Kapatılan hesaplara ait kişisel bilgiler, yasal gereklilikler, dolandırıcılığın önlenmesi, uyuşmazlıkların çözülmesi, arızaların giderilmesi, soruşturmalara yardımcı olunması, kktcGaraj.com Kullanıcı Sözleşmesi'nin uygulanması ve yasalarca izin verilen diğer tüm eylemler için muhafaza edilmektedir.


Güvenlik
Verilerin korunması gereken değerler olduğunu düşünmekteyiz, bu nedenle de kişisel bilgilerinizin yetkisiz erişimlere ve açıklamalara karşı korunması için birçok araç (kriptolama, şifreler, fiziksel güvenlik vb.) kullanmaktayız.
Ancak, sizlerin de bildiği üzere üçüncü kişiler, hukuka aykırı olarak iletişiminizi veya kişisel mesajlaşmalarınızı ele geçirebilir veya bu iletişiminizi ve mesajları almanızı engelleyebilir ve diğer kullanıcılar, Siteden elde ettikleri kişisel bilgilerinizi kötü amaçlarla kullanabilir veya suiistimal edebilir. Bu nedenle, gizliliğinizi korumak için büyük bir çaba göstermemize rağmen, kişisel bilgilerinizin veya kişisel mesajlaşmalarımızın her zaman gizli kalacağı yönünde bir söz vermek mümkün değildir.


Üçüncü Kişiler
Aksi açıkça belirtilmedikçe, bu Gizlilik Politikası, yalnızca kktcGaraj.com tarafından toplanan kişisel bilgilerinizin kullanılması ve açıklanmasına ilişkindir. Sitede veya başka internet sitelerinde teklif verenler, alıcılar ve satıcılar gibi diğer kişilere kişisel bilgilerinizi açıklamanız halinde, bu bilgilerin diğer kişiler tarafından kullanılması veya açıklanması farklı kurallara tabi olabilir. kktcGaraj.com'un üçüncü kişilere ait gizlilik politikalarını denetlememektedir ve kişisel bilgilerinizin üçüncü kişiler tarafından kullanılması, bu kişilere ait gizlilik politikalarına tabi olacaktır. Kişisel bilgilerinizi üçüncü kişilere açıklamadan önce, konu hakkında bilgi istemenizi öneririz.

 

Kredi Kartı Güvenliğimiz
www.kktcgaraj.com sitesinden alışveriş yapan kredi kartı sahiplerinin güvenliğini ilk planda tutmaktadır. Bunun için müşterilerimiz kredi kartı ile alışveriş yaparken, bankaların sunmuş olduğu 3D Secure (üç boyutlu güvenlik) sisteminden faydalanırlar ve cep telefonlarına sms olarak gelen doğrulama kodunu girerek alışverişlerini tamamlarlar. Bankalararası ödeme sistemlerinde kktcGaraj.com üzerinden gelen ödeme isteği 3D secure değilse engellenmektedir. Ayrıca kart bilgilerini girerken kart sahibi olarak müşteri adları otomatik olarak gelir ve değiştirilemez. Bu şekilde müşterilemiz kendi üyelik bilgileri ile giriş yaptıktan sonra kendi isimlerine ait kart ile alışverişlerini yaparlar. Ayrıca siparişlerin tedarik ve teslimat aşamasına gelebilmesi için öncelikle finansal bilgilerin 3D secure sistemi üzerinden bankalar tarafından doğrulaması yapıldığından, güvenle alışveriş yapabilmeniz için bir altyapı sağlanmaktadır. Banka gerekirse onay işlemini tamamlayabilmek adına, bilgilerin kontrolü için gerekirse kredi kartı sahibi müşterilerle irtibata geçebilir. Alışveriş için girmiş olduğunuz kart bilgileriniz 128 bit SSL (Secure Sockets Layer) protokolü ile şifrelenip sorgulanmak üzere ilgili bankaya ulaşır. Kartın kullanılabilirliği onaylandığı takdirde alışverişe devam edilir. Kartla ilgili hiçbir bilgi site tarafından görüntülenemediğinden ve kaydedilmediğinden, üçüncü şahısların herhangi bir koşulda bu bilgileri ele geçirmesi engellenmiş olur. Kredi Kartı bilgilerinizi girdiğiniz sayfanın sağ alt köşesinde bulunan kilit resmi bu sayfanın SSL ile şifrelendiğini gösterir ve üzerine tıkladığınızda şifrelemenin hangi firmaya ait olduğunu belirtir.

 

Genel
Gizlilik Politikasında yer alan koşulları Sitede yayınlanmak suretiyle her zaman değiştirilebiliriz. Sorularınızın cevaplarını bulamadığınızda, Serbest Liman Bölgesi PK396 Gazimağusa / KKTC adresinde mukim kktcGaraj.com'a posta gönderebilir veya Bize "Ulaşın" sayfamızdan bizimle irtibata geçebilirsiniz.

Bültenlere Abone Ol